Implanty dopasowane
do Ciebie

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

wizyta adaptacyjna

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze trudno oswoić z nowym środowiskiem i osobami, dlatego pierwsza wizyta powinna kojarzyć się dziecku w sposób pozytywny.

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk pierwsze spotkanie służy zapoznaniu dziecka z gabinetem. Zawsze odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Mały pacjent poznaje sprzęt i wszystkie narzędzia, które mogą być użyte w trakcie zabiegu. Lekarz szczegółowo omawia przebieg leczenia oraz tłumaczy co dziecko może odczuwać. W zależności od wieku pacjenta często uciekamy się do najróżniejszych metod aby pobudzić wyobraźnię dziecka i odwrócić jego uwagę od samego zabiegu. Jednak nigdy nie okłamujemy naszych pacjentów ani nie działamy z zaskoczenia. Uzyskanie zaufania małego pacjenta to podstawa jego pozytywnego nastawienia do stomatologa, które często pozostaje na całe życie.

Bardzo ważna jest również rola rodziców w odpowiednim przygotowaniu dziecka do wizyty. Nie powinno się używać sformułowań typu: „nie bój się, nic nie będzie bolało”. Takie słowa wywołują w dziecku odwrotny efekt, powodując niepotrzebnie lęk i niepokój.

Staramy się, aby wizyty malucha były jak najkrótsze, aby go nie zmęczyć i nie zniechęcić. Jednocześnie, aby zachęcić do współpracy używamy kolorowych wypełnień do zębów mlecznych i nagradzamy za wizyty drobnymi upominkami.

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze