usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

aparaty ruchome

Aparat ruchomy stosuje się głównie u dzieci, szczególnie między 4 a 12 rokiem życia, przed wymianą zębów mlecznych na stałe. Noszony jest on przeważnie kilkanaście godzin na dobę. Zbudowany jest z akrylowej płytki oraz pętli wykonanych z drutu, dopasowanych do zębów. Aparaty ruchome zastosowane w odpowiednim momencie mogą dać doskonałe rezultaty leczenia ortodontycznego. Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu. Ich skuteczność jest niższa niż aparatów stałych, jednak są one łatwiejsze do zaakceptowania przez pacjenta, ponieważ jest możliwość zdjęcia aparatu. Wypadanie mlecznych ząbków i wyrastanie ich stałych następców, to bardzo dobry moment na odbycie konsultacji, jeśli dziecko wcześniej nie było u ortodonty

Aparaty ortodontyczne ruchome – budowa i działanie

Aparaty ruchome wykonane są z akrylowej płytki oraz pętli wykonanych z drutu, dopasowanych do zębów. Obecnie istnieje szeroki wybór kolorystyczny akrylowej części aparatu ortodontycznego. Jeśli chodzi o metalowe części, ich ułożenie zależy od efektów, które mają spowodować. Może to być poszerzenie łuku zębowego, przesunięcie zęba wzdłuż łuku zębowego, lub przechylenie zęba w odpowiednim kierunku. Aparaty ortoontyczne ruchome zastosowane w odpowiednim momencie mogą dać doskonałe rezultaty leczenia ortodontycznego, jednak aby zaobserwować pozytywne wyniki leczenia, dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu. 

Aparat ruchomy Warszawa – skuteczność

Aparaty ruchome mają wiele zalet, które warunkują ich niesłabnącą popularność, w szczególności wśród małych pacjentów. Przede wszystkim są proste w obsłudze i łatwo zadbać o ich odpowiednią higienę. Zdecydowaną zaletą jest również łatwa dostępność oraz refundacja NFZ. W porównaniu do aparatów stałych są one również zdecydowanie tańsze. Aparaty ortodontyczne ruchome zabezpieczają również przed zastosowaniem zbyt dużej siły nacisku na zęby, ponieważ regulacja metalowych elementów jest łatwiejsza, niż w przypadku stałych aparatów na zęby. Skuteczność aparatów ruchomych jest niższa niż aparatów stałych, jednak są one łatwiejsze do zaakceptowania przez pacjenta, ponieważ umożliwiają ściągnięcie aparatu na pewien okres czasu. 

Wypadanie mlecznych ząbków i wyrastanie ich stałych następców, to bardzo dobry moment na odbycie konsultacji, jeśli dziecko wcześniej nie było u ortodonty. Jeśli Twoje dziecko znajduje się teraz w tym momencie, zachęcamy do kontaktu i umówienia się na wizytę u ortodonty w naszej placówce. 

Usługi

Dowiedz się więcej