usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

chirurg stomatologiczny w warszawie

W naszych gabinetach mogą Państwo skorzystać z pomocy chirurga stomatologicznego. Zajmuje się on leczeniem operacyjnym różnorodnych chorób jamy ustnej oraz okolic przyległych. Wśród wykonywanych przez niego zabiegów jest między innymi usuwanie zębów – przede wszystkim tych „mądrości”. Co ciekawe jest to zwykle pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o dentystach. Chirurgia stomatologiczna to jednak nie tylko wyrywanie. Rozwój nauki sprawił, że zwiększyły się nasze możliwości i dziś możliwa jest chociażby regeneracja kości czy resekcja wierzchołka korzeni. Ponadto w razie potrzeby wykonamy przed zabiegiem zdjęcie rentgenowskie, które pokazuje ewentualne stany zapalne, a także ułożenie zębów w zębodole. Jest to możliwe zarówno w gabinecie w warszawskiej dzielnicy Włochy, jak i w Ursusie.

Przygotowanie do zabiegu chirurgicznego

Wybór optymalnego sposobu leczenia zawsze idzie w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjenta. Leczenie chirurgiczne wywołuje u pacjentów strach przed zabiegiem, bólem i ewentualnymi powikłaniami. Dlatego też przed każdym zabiegiem dentysta chirurg tłumaczy dokładnie cały plan leczenia, poszczególne etapy i możliwe następstwa. W trakcie konsultacji przeprowadzany jest wywiad mający na celu sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta oraz wykonywane jest zdjęcie RTG. W przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów może być konieczne wykonanie badań ogólnych (morfologia krwi, OB itp.).

Dopiero po uzyskaniu wszystkich informacji na temat pacjenta dentysta chirurg przystępuje do zabiegu. Wszystkie realizowane u nas zabiegi są bezbolesne, wykonywane przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego.

Ekstrakcja zęba – najczęściej wykonywany zabieg

Podstawowym zabiegiem wykonywanym przez chirurga stomatologicznego jest wspomniane wcześniej usuwanie zębów zwane ekstrakcją. Najczęściej są to „zęby mądrości”, gdyż ich usytuowanie czy kierunek wyrzynania mogą spowodować szereg problemów związanych z higieną lub zbytnim stłoczeniem sąsiednich zębów w łuku. Wtedy znacząco zwiększa się ryzyko wystąpienia próchnicy w ich obrębie, co jest jednoznacznym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

Chirurgiczne usuwanie ósemek (zębów mądrości) – Warszawa Ursus i Włochy

Często też mamy do czynienia z przypadkiem zatrzymanej ósemki. Są to zęby, które nie są widoczne w jamie ustnej, gdyż z powodu nieprawidłowego kierunku wzrostu lub blokady w postaci innych zębów pozostały w kości. Usunięcie takiego zęba jest bardziej skomplikowane niż zwykła ekstrakcja, ale nasi doświadczeni specjaliści robią fachowo i bezboleśnie. Zatrzymane ósemki są zwykle przyczyną ogromnego strachu u pacjentów. Nie ma się jednak czego bać i najlepiej już dziś umówić się na wizytę u chirurga.

Bezbolesne usuwanie zębów w Warszawie

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu specjalistycznej aparatury do znieczuleń miejscowych Wand. Zapewnia ona unikalną, bezbolesną technikę znieczulania oraz gwarantowaną przez producenta sterylność podczas wykonywania znieczulenia. Po leczeniu pacjent jest informowany o wszelkich zaleceniach umożliwiających szybki powrót do zdrowia.

Oferta gabinetów Stomatologia dr Pańczyk w zakresie chirurgii stomatologicznej jest następująca:

Usługi

Dowiedz się więcej