usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

higiena protez

Protezy ruchome wymaga odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Czyścimy je miękką szczoteczką po każdym posiłku. Na rynku dostępne są specjalne szczoteczki do protez, z podwójną główką odpowiednią do czyszczenia wszystkich powierzchni. Gęstsze włókna i płaska część przeznaczona jest do oczyszczania zewnętrznej strony protezy, natomiast miękkie stożkowe włókna do czyszczenia wnętrza protezy.

Niezależnie od mechanicznego czyszczenia należy stosować również co kilka dni roztwory czyszczące, które są do nabycia w aptekach. Najlepsza pasta do czyszczenia nie zawiera substancji ściernych. Można też stosować szare mydło.

Ruchome uzupełnienia protetyczne powinny być wyjmowane na noc i po oczyszczeniu przechowywane w suchym otoczeniu.

Aby maksymalnie wydłużyć „żywotność” protez stałych konieczne jest wdrożenie specjalnych zabiegów higienicznych. Szczególnej uwagi wymaga okolica przydziąsłowa koron i mostów ze względu na tendencję do gromadzenia się płytki nazębnej i trudności w jej oczyszczaniu. Polecane przybory to sztywne nici dentystyczne mające na pewnym odcinku gąbczaste zgrubienie. Sztywną część nitki przeciąga się pod czyszczonym elementem, po czym czyści go częścią gąbczastą. Innym urządzeniem jest irygator który działa na zasadzie bicza wodnego. Strumień płynu masuje dziąsło i oczyszcza trudno dostępne przestrzenie.

Usługi

Dowiedz się więcej