usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

wybielanie zĘbÓw martwych

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania koron zębów wcześniej leczonych kanałowo. Ząb przed wybielaniem wewnętrznym powinien być skontrolowany zdjęciem rtg by ustalić czy wypełnienie kanału (kanałów) jest dostateczne szczelne oraz czy w okolicy tego zęba nie toczy się stan zapalny. Prawidłowe wypełnienie kanału (kanałów) jest istotne, gdyż zapobiega penetracji środka wybielającego zakładanego do środka zęba wzdłuż kanału.

Czynniki, które mogą powodować zmianę zabarwienia korony zęba:

Wybielanie zębów po leczeniu kanałowym

Sukces wybielania wewnętrznego zależy od przyczyn zmiany zabarwienia korony zęba i jest indywidualny dla każdego przypadku. Wybielanie wewnętrzne polega na założeniu do środka zęba środka wybielającego, tak by działał on od strony źródła przebarwienia. Ilość wizyt, na których wymienia się wkładki wybielające jest zależna od stopnia i przyczyn przebarwienia. Zakończenie wybielania wewnętrznego następuje w przypadku osiągnięcia nieznacznie jaśniejszej korony zęba wybielanego od koron zębów sąsiednich. W ciągu następnych 2 tygodni występuje niewielkie ciemnienie zęba. Po tym czasie można wykonać ostateczną odbudowę zęba. Efekt wybielania jest trwały i nie wymaga powtarzania.

Ząb w trakcie wybielania wewnętrznego nie powinien boleć. Jeśli jednak tak się stanie pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do gabinetu.

Podczas leczenia kanałowego może wystąpić resorpcja wewnętrzna – proces zapalny prowadzący do niszczenia korzenia i korony zęba przez własny organizm. Proces niszczenia może się ujawnić po kilku latach od wybielania, dlatego ząb po wybielaniu wewnętrznym powinien pozostawać pod kontrolą radiologiczną (zdjęcia rtg). W przypadku gdy dziąsło wokół zęba wybielanego po pewnym czasie zmieni kolor lub kształt, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem stomatologiem.

Usługi

Dowiedz się więcej