usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

usuwanie kamienia nazĘbnego (skaling)

Na czym polega skaling zębów?

Skaling jest to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się na powierzchniach zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami. Skaling jest z reguły zabiegiem bezbolesnym, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból – w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe. Każdy skaling kończony jest polerowaniem wszystkich czyszczonych zębów.  Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów.

Co jaki czas wykonywać skaling?

Częstość wykonywania salingu zależy od szybkości powstawania kamienia nazębnego. Najpowszechniej stosowaną normą, zalecaną przez WHO, jest usuwanie kamienia nazębnego raz na pół roku. Osoby palące, spożywające duże ilości kawy lub herbaty mogą wymagać skalingu raz na trzy miesiące. Natomiast pacjenci, u których nie występuje tendencja do odkładania się kamienia nazębnego, mogą wykonywać scaling raz na rok lub rzadziej.

O konieczność usunięcia kamienia nazębnego decyduje lekarz stomatolog, dlatego w przypadku wątpliwości należy się z nim skonsultować. Rozwiązaniem idealnym są rutynowe co półroczne przeglądy stomatologiczne, na których lekarz stomatolog potwierdzi lub wykluczy obecność kamienia nazębnego.

Usługi

Dowiedz się więcej