usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

stomatolog dziecięcy – warszawa

Istniejąca wśród rodziców tendencja do ignorowania problemów związanych z zębami mlecznymi jest dużym zagrożeniem dla zdrowia najmłodszych. Zęby te odgrywają istotną rolę w prawidłowym rozwoju jamy ustnej, a także przygotowują miejsce dla zębów stałych. Co więcej mleczaki są bardzo narażone na próchnicę. Dlatego też każde dziecko powinno być pod opieką stomatologa dziecięcego, który będzie regularnie kontrolował stan jego uzębienia. W naszym gabinecie w Ursusie w Warszawie mogą Państwo skorzystać z pomocy doświadczonego lekarza, który oprócz wysokich kwalifikacji posiada też wiele cech niezbędnych do odpowiedniego zaopiekowania się małym pacjentem. Są to przede wszystkim cierpliwość, spokój, empatia, poczucie humoru, a także serce do pracy z dziećmi. Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

W jej trakcie dentysta wyjaśnia, jak dbać o zęby, a także uczy młodego człowieka właściwego używania szczoteczki. Nowym pacjentom oferujemy wizytę adaptacyjną.

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz doświadczeniu stomatologa dziecięcego możemy zagwarantować bezbolesność wykonywanych zabiegów.

Dlaczego należy dbać o zęby mleczne?

Odpowiednia dbałość o zęby mleczne pociechy jest niezwykle ważna, gdyż biorą one udział w procesie kształtowania jamy ustnej u dzieci. Nie wolno więc bagatelizować żadnych powstałych w nich zmian i ubytków, licząc na to że i tak zastąpi je stałe uzębienie. Ważne jest, aby ząb mleczny pozostał w jamie ustnej zdrowy lub wyleczony do czasu naturalnej wymiany uzębienia z kilku względów.

Po pierwsze zęby mleczne utrzymują przestrzeń dla odpowiadających im później zębów stałych. Przedwczesne usunięcie zęba mlecznego powoduje przesunięcie się pozostałych zębów na zajmowane przez niego miejsce i zamknięcie przestrzeni przewidzianej dla jego stałego następcy. Może to powodować w przyszłości nieprawidłowe ustawienie zęba stałego i konieczność leczenia ortodontycznego.

Ponadto zęby mleczne są bardzo podatne na szybko postępującą próchnicę, której nie leczenie może doprowadzić do bólu zęba oraz poważnych stanów zapalnych tkanek go otaczających. Konsekwencją tego jest zaburzenie rozwoju lub wyrzynania zębów stałych. Próchnica to również siedlisko bakterii, wpływających niekorzystnie na ogólny stan zdrowia dziecka.

Zęby trzonowe są niezbędne do prawidłowego spożywania pokarmów. Dzięki nim dziecko może spożywać pokarmy twarde, rozcierając je. W wyniku przedwczesnej utraty trzonowców mlecznych u dzieci pojawia się niechęć do pokarmów twardych lub nawet całkowite ograniczenie ich spożycia. W wyniku wyeliminowania pokarmów twardych z diety dochodzi do zaburzenia rozwoju jamy ustnej (w efekcie  brakuje miejsca dla zębów stałych) oraz nieprawidłowego rozwoju mięśni (nie pracujących przy rozcieraniu pokarmu).

Istotnym jest również fakt, że zęby mleczne mają wpływ na naukę prawidłowej wymowy, a ich przedwczesna utrata może spowodować seplenienie.

Jak stomatolog dla dzieci dba o uśmiech Państwa pociech?

Dziecko to bardzo trudny pacjent. Potrzebne jest szczególne podejście, przyjazna atmosfera i dużo cierpliwości, aby przełamać nieufność maluchów. Stworzenie takiej przyjaznej atmosfery jest możliwe tylko wtedy, gdy dziecko nie jest przyprowadzane zbyt późno – czyli z bólem.

Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ często boją się wizyty u stomatologa, a przecież nie rozumieją i nie akceptują konieczności leczenia tak łatwo jak dorośli.

Ponadto dzieci są bardziej narażone na urazy zębów. Potknięcie się czy uderzenie piłką podczas gry może stać się przyczyną bolesnego urazu. W przypadku, gdy ząb uległ rozchwianiu, zmienił swoją pozycję, należy umieścić go na właściwym miejscu w jamie ustnej, zacisnąć szczęki (jako czasowe unieruchomienie zęba) i niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego. Jeżeli natomiast ząb znalazł się poza jamą ustną, należy opłukać go czystą wodą i umieścić w pojemniku z solą fizjologiczną (ewentualnie ze śliną lub mlekiem) oraz natychmiast skontaktować się ze stomatologiem dziecięcym.

W obu przypadkach lekarz postara się umieścić ząb w prawidłowej pozycji w zębodole i dokona zszynowania zębów rozchwianych. Należy pamiętać, że czas odgrywa tu ogromną rolę. Im szybciej skontaktujemy się ze specjalistą, tym bardziej wzrastają szanse na powodzenie leczenia.

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk proponujemy:

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego stomatologa dziecięcego w gabinecie stomatologicznym w Warszawie Ursus i Włochy!

Usługi

Dowiedz się więcej