usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

leczenie zĘbÓw mlecznych i staŁych

Zęby mleczne, podobnie jak stałe, mogą być zaatakowane przez próchnicę, która nieleczona prowadzi do bolesnych stanów zapalnych miazgi, a w konsekwencji do przedwczesnej utraty zębów. Prowadzi to do zahamowania wzrostu kości i zaburzeń zgryzowych (stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie zębów, zatrzymanie zęba stałego w kości). Ropne stany zapalne zębów są źródłem infekcji dla całego organizmu młodego pacjenta. Mogą również powodować uszkodzenie zawiązków zębów stałych, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie korzeni zębów mlecznych.

Leczenie zębów u dzieci

Głównym celem leczenia mleczaków jest ich zachowanie do czasu naturalnej wymiany. Przedwczesne usunięcie może spowodować nieprawidłowości w uzębieniu stałym takie jak stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie lub zatrzymanie zęba w kości.

Zęby stałe niedojrzałe leczymy podobnie jak zęby stałe całkowicie uformowane, mając jednak na uwadze ich nieco odmienną budowę anatomiczną. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie patologii, ponieważ ze względu na słaby stopień mineralizacji, proces próchnicowy w zębach mlecznych przebiega znacznie szybciej niż w zębach z zakończonym rozwojem.

Usługi

Dowiedz się więcej