usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

ortodoncja

Gabinet Ortodontyczny Warszawa Ursus i Włochy

W dzisiejszych czasach różnorodne wady zgryzu występują u co drugiej osoby. Ze względu na coraz większą świadomość dotyczącą ich leczenia oraz wpływu estetyki uśmiechu na życie, coraz więcej pacjentów decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Współczesna ortodoncja pozwala korygować zarówno wady zgryzu uwarunkowane genetycznie, jak i nabyte w różnych stadiach wieku rozwojowego. Umożliwia leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Przeprowadza się je najczęściej przy pomocy aparatów ruchomych oraz aparatów stałych.

Leczenie ortodontyczne Warszawa

Korekta zgryzu u dzieci

W przypadku dzieci leczenie ortodontyczne jest konieczne, gdyż występujące u nich wady zgryzu nie cofają się same. Wręcz przeciwnie, wraz z dorastaniem dziecka pogłębiają się. Nie bez znaczenia jest fakt, że krzywe zęby trudniej oczyszczać, a nieprawidłowy zgryz sprzyja powstawaniu wad wymowy. Jeśli więc Państwa dziecko ma wspomniane problemy, należy jak najszybciej umówić się na wizytę u ortodonty. Leczenie ortodontyczne dzieci trwa krócej niż leczenie dorosłych, a rozpoczęte w odpowiednim czasie niejednokrotnie pozwala na uniknięcie usuwania zębów lub noszenia aparatów.

Istnieje wiele sytuacji, które powinny skłonić rodzica do zgłoszenia się z dzieckiem do ortodonty. Należą do nich:

Korekta zgryzu u dorosłych

Również u osób dorosłych bardzo często występują wady, do których usunięcia niezbędne jest skorzystanie z metod stosowanych w ortodoncji. Leczenie ortodontyczne osób dorosłych ma na celu nie tylko poprawę estetyki zębów, lecz często jest przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego, czy implantologicznego.

U dorosłych pacjentów skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia:

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym. W jego trakcie, by osiągnąć oczekiwane efekty, pacjent powinien szczególnie dbać o higienę jamy ustnej oraz ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty. Musi również  pamiętać o regularnym zgłaszaniu się na wizyty kontrolne oraz badania okresowe.

Aparaty stałe i ruchome w gabinetach Stomatologia dr Pańczyk

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne, przy użyciu aparatów stałych oraz ruchomych. Rozpoczęcie właściwej fazy leczenia poprzedzone jest specjalistycznymi konsultacjami oraz wykonaniem odpowiedniego aparatu. Stosowany u pacjenta aparat zawsze jest idealnie dobrany pod kątem indywidualnych wskazań medycznych. Niekiedy eliminacja czynników negatywnie wpływających na zęby połączona z prezentacją prawidłowego postępowania jest wystarczająca.

Usługi

Dowiedz się więcej