usługi stomatologiczne

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

ortodoncja

Współczesna ortodoncja pozwala korygować wady zgryzu uwarunkowane genetycznie, jak i nabyte w różnych stadiach wieku rozwojowego. Umożliwia ona leczenie wad zgryzu, oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.

W przypadku dzieci leczenie ortodontyczne jest konieczne, ponieważ wady zgryzu cechuje to, iż nie cofają się same. Przeciwnie wraz ze wzrostem dziecka pogłębiają się. Nie bez znaczenia jest fakt, że krzywe zęby trudniej oczyszczać, a nieprawidłowy zgryz sprzyja powstawaniu wad wymowy. Leczenie ortodontyczne dzieci jest szybsze niż u dorosłych, a rozpoczęte w odpowiednim czasie niejednokrotnie pozwala na uniknięcie usuwania zębów lub noszenia aparatów.

Istnieje wiele sytuacji, które powinny skłonić rodzica do zgłoszenia się z
dzieckiem do ortodonty. Należą do nich:

Ortodontyczne leczenie osób dorosłych ma na celu nie tylko poprawę estetyki zębów, lecz często jest przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego.

U dorosłych pacjentów skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne
zapewnia:

Leczenie ortodontyczne jest leczeniem długotrwałym. By przyniosło oczekiwane efekty trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatów oraz ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty, co do postępowania i wizyt kontrolnych.

W gabinetach stomatologia dr Pańczyk oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne, przy użyciu aparatów stałych oraz ruchomych. Rozpoczęcie właściwej fazy leczenia poprzedzone jest specjalistycznymi konsultacjami oraz wykonaniem aparatu, dobranego pod kątem indywidualnych wskazań medycznych. Niekiedy eliminacja czynników negatywnie wpływających na zęby z prezentacją prawidłowego postępowania jest wystarczająca.

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze