usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

wizyta adaptacyjna dziecka w gabinecie stomatologicznym

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze trudno oswoić z nowym środowiskiem i osobami, dlatego pierwsza wizyta u dentysty powinna kojarzyć się dziecku w sposób pozytywny.

Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk pierwsze spotkanie służy zapoznaniu dziecka z gabinetem. Zawsze odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Mały pacjent poznaje sprzęt i wszystkie narzędzia, które mogą być użyte w trakcie zabiegu. Lekarz szczegółowo omawia przebieg leczenia oraz tłumaczy co dziecko może odczuwać. W zależności od wieku pacjenta często uciekamy się do najróżniejszych metod, aby pobudzić wyobraźnię dziecka i odwrócić jego uwagę od samego zabiegu. Jednak nigdy nie okłamujemy naszych pacjentów ani nie działamy z zaskoczenia. Uzyskanie zaufania małego pacjenta to podstawa jego pozytywnego nastawienia do stomatologa, które często pozostaje na całe życie.

Bardzo ważna jest również rola rodziców w odpowiednim przygotowaniu dziecka do wizyty. Nie powinno się używać sformułowań typu: „nie bój się, nic nie będzie bolało”. Takie słowa wywołują w dziecku odwrotny efekt, powodując niepotrzebnie lęk i niepokój.

Staramy się, aby wizyty malucha były jak najkrótsze, aby go nie zmęczyć i nie zniechęcić. Jednocześnie, aby zachęcić do współpracy używamy kolorowych wypełnień do zębów mlecznych i nagradzamy za wizyty drobnymi upominkami.

Usługi

Dowiedz się więcej