usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

profilaktyka prÓchnicy u dzieci

Profilaktykę należy rozpocząć w chwili pojawienia się pierwszego zęba. Rodzice powinni myć zęby, aż do 6 roku życia, stopniowo wprowadzając dziecko do samodzielnej higieny. Do mycia zębów mlecznych zaleca się stosowanie past dla dzieci o obniżonej zawartości fluoru (poniżej 500 ppm) ze względu na to, że duża część pasty jest połykana.

W przypadku gdy w zębach mlecznych nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy zabezpieczenie zębów preparatem fluorowym przeznaczonym specjalnie dla maluchów. Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny może być dla dziecka początkiem przygody z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli jednak stwierdzi się próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć zęby, a zabieg fluoryzacji powtarzać co 3 miesiące

Zapobieganie próchnicy u dzieci

Dwa podstawowe zabiegi profilaktyczne to fluoryzacja i lakowanie.

Fluoryzacja – zabieg fluoryzacji polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli i lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę i czyni go bardzo odpornym na działanie kwasów płytki nazębnej.

Lakowanie – zabieg profilaktyczny, które polega na zabezpieczeniu specjalnymi żywicami miejsc (szczególnie bruzd w zębach przedtrzonowych i trzonowych) podatnych na próchnicę.

Usługi

Dowiedz się więcej