usługi stomatologiczne

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

implanty

Współczesna implantoprotetyka to stale rozwijająca się dziedzina stomatologii od ponad 45 lat. Pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę i komfort w użytkowaniu uzupełnień protetycznych.

Leczenie implantologiczne pozwala w sposób maksymalnie naśladujący naturę uzupełnić utracone z różnych przyczyn zęby. Uzupełnienie to jest rozwiązaniem długotrwałym, poprawiającym wygląd i jakość życia. Dzięki implantom możemy rozwiązać problemy nierozwiązywalne w ramach klasycznej protetyki. Jest to alternatywa dla tradycyjnych mostów, które wymagają oszlifowania własnych zębów oraz dla ruchomych protez, które choćby najlepiej i najstaranniej wykonane nie są rozwiązaniem komfortowym dla pacjenta.

Zabieg implantologiczny polega na chirurgicznym umieszczaniu niewielkich, tytanowych śrub w kościach szczęk, które zastępują korzeń brakującego zęba oraz tworzą podbudowę dla nowej korony zęba. Implant jest biozgodny, czyli doskonale tolerowany przez organizm, który nie traktuje elementów tytanowych jako „ciała obce”, oraz wytrzymały, gdyż potrafi znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów.

Implanty dentystyczne zapobiegają utracie tkanki kostnej, przez co również mają pośredni wpływ na rysy twarzy. W miejscu brakującego zęba kość zaczyna zanikać, a długotrwały proces zaniku kości prowadzi do przedwczesnej utraty zdrowych zębów i zmiany rysów twarzy. Szczęka i żuchwa zapadają się, usta stają się cieńsze, a nos ulega nienaturalnemu wydłużeniu i zbliża się do brody. Powstaje więcej zmarszczek w okolicy szyi i ust. W efekcie twarz zyskuje charakterystyczny starczy wygląd. Zaburzenie funkcji układu żucia wpływa na obciążenie stawów. Dlatego też implanty powinny być umieszczone możliwie jak najszybciej po utracie zęba, by zapobiec już we wczesnym stadium utracie kości i zapewnić piękny i zdrowy wygląd twarzy.

W gabinetach Stomatologia dr Pańczyk stosujemy implanty niemieckiego producenta firmy Bego – światowego lidera rynku produktów dla protetyki stomatologicznej (największy wolumen sprzedaży na świecie) oraz Alpha-Bio. Bardzo cenimy sobie również implanty polskiego producenta firmy Osteoplant.

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze