usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

wkŁad koronowo-korzeniowy

Wkłady koronowo-korzeniowe są to konstrukcje protetyczne stosowane w przypadku dużego zniszczenia własnych tkanek zęba. Cementowane są one na stałe w korzeniu zęba – służą jako filar pod późniejszą odbudowę części koronowej. Ponieważ wkłady wykonuje się tylko w zębach przeleczonych endodontycznie, czyli martwych, zabieg jest bezbolesny i nie ma potrzeby wykonania znieczulenia.

Rozróżniamy 2 rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych:

Przebieg leczenia:

Pierwsza wizyta: lekarz stomatolog po przeleczeniu kanałowym zęba wybiera optymalny rodzaj wkładu dla danego przypadku medycznego. W przypadku wkładu z włókien szklanych nawierca korzeń zęba i następnie cementuje wkład koronowo-korzeniowy. Po uformowaniu filaru zęba pobierany jest wycisk pod przyszłą koronę protetyczną. W przypadku wyboru wkładu koronowo-korzeniowego lanego lekarz nawierca korzeń i pobiera wyciski.

Druga wizyta: w przypadku wkładu z włókna szklanego na tej wizycie jest już gotowa korona protetyczna i po jej zacementowaniu leczenie jest zakończone. Natomiast kiedy  stosowany jest wkład lany lekarz przymierza wykonany przez technika wkład i dopiero po jego zacementowaniu pobiera wycisk pod koronę protetyczną, którą cementuje na następnej wizycie

Usługi

Dowiedz się więcej