usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

aparaty staŁe

Rodzaje stałych aparatów ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne można podzielić na stałe i ruchome. Różnią się od siebie tym, że ruchome można zdjąć w każdej chwili. Choć mogą być skuteczne w leczeniu łagodnych problemów ortodontycznych, tak te stałe sprawdzają się do bardziej kompleksowego leczenia. Aparaty stałe są obecnie najczęściej używanymi aparatami do leczenia ortodontycznego. Jak sama nazwa wskazuje, są one przyklejane do zębów i pozostają na nich przez cały okres leczenia. Choć nadal są popularne tradycyjne metalowe aparaty, coraz częściej można spotkać aparaty estetyczne, które są mniej widoczne na zębach

Części składowe aparatu stałego:

Zalety aparatu stałego:

Wady aparatu stałego:

Stały aparaty metalowy

Tradycyjne aparaty metalowe, zwykle wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, pozostają zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem stałych aparatów ortodontycznych. Składają się z metalowych opasek, które owijają się wokół zębów trzonowych z tyłu oraz mniejszych metalowych zamków, które są przyklejane do przednich powierzchni pozostałych zębów. Cienki, sprężysty metalowy drut, który przebiega przez zamki, delikatnie ustawia zęby we właściwej pozycji. Ten łuk może być przymocowany do zamków za pomocą elastycznych gumek, metalowych opasek lub innego rodzaju klamer. Istnieje wiele dobrych powodów, dla których sprawdzone w czasie zamki metalowe są nadal popularne — ponieważ oferują niezawodną, skuteczną i ekonomiczną opcję leczenia. W przeciwieństwie do urządzeń z przeszłości, dzisiejsze aparaty ortodontyczne są w rzeczywistości mniejsze, lżejsze i wygodniejsze w noszeniu. Jeśli chcesz mniej tradycyjny wygląd aparatu, możesz wybrać kolorowe gumki do zamków lub inne modyfikacje.

Stały aparat estetyczny, inaczej ceramiczny lub kryształowy

Bezbarwny aparat ortodontyczny to nowa odmiana tradycyjnego systemu, który zapewnia znacznie mniej zauważalną metodę leczenia. Wykorzystuje te same elementy, co tradycyjne zamki — z wyjątkiem tego, że zamki na przedniej stronie zębów są wykonane z przezroczystego materiału ceramicznego lub kryształowego, który wtapia się w naturalny kolor zęba. System ten stał się ulubieńcem celebrytów i dorosłych, którzy nie chcą widocznego z daleka aparatu. Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów aparatów ceramicznych. Ich atrakcyjność estetyczna jest niezaprzeczalna, jednak zamki ceramiczne mogą być mniej trwałe niż ich metalowe odpowiedniki. Dodatkowo elastyczne opaski, które mocują do łuku zamki mogą się odbarwiać. Na szczęście są one zmieniane co miesiąc więc nie stanowi to problemu.

Usługi

Dowiedz się więcej