usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

protetyka stomatologiczna warszawa ursus i włochy

Utrata zębów jest bardzo poważnym problemem, nie tylko estetycznym. Jej efektem może być zmniejszenie wydolności żucia, zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych, czy bóle głowy.  Jeśli zachowamy zimną krew i dobrze zabezpieczymy ząb, który wypadł w wyniku urazu – możliwe jest wprawienie go z powrotem. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest już możliwe, pozostaje sztuczne odtworzenie i uzupełnienie braków. Takie możliwości daje protetyka stomatologiczna, która jest jedną z dziedzin zawartych w ofercie naszych gabinetów. W jej zakres wchodzi zarówno wprawianie implantów zębowych, jak i wykonywanie protez ruchomych oraz stałych. Jeśli więc zmagają się Państwo z problemem braków w uzębieniu, zapraszamy do gabinetów Stomatologia dr Pańczyk w warszawskich Włochach oraz Ursusie. Oferujemy szereg działań, które mają na celu przywrócenie utraconych funkcji narządom w jamie ustnej. To nie tylko uzupełnienia, wśród których m.in. korony i mosty porcelanowe, czy przygotowanie zębów przed zabiegiem, ale także zapobieganie zanikowi kości.

Odbudowę zębów można przeprowadzić przy pomocy uzupełnień stałych bądź ruchomych. Do pierwszej grupy należą licówki kompozytowe oraz porcelanowe, korony i mosty, a także wkłady koronowo-korzeniowe. Często pacjenci rezygnują jednak z klasycznych mostów, ponieważ ich wykonanie łączy się z koniecznością oszlifowania zębów sąsiadujących z luką. Współczesna protetyka daje jednak wiele innych możliwości. Alternatywą w takiej sytuacji jest na przykład wszczepienie implantu w miejsce brakującego zęba i wykonanie na nim odbudowy protetycznej. Jeśli braki w uzębieniu nie kwalifikują się do uzupełnień stałych, wykonywane są protetyczne uzupełnienia ruchome do których zaliczamy protezy overdenture oraz protezy szkieletowe i osiadające.

Pokutujące wśród pacjentów przekonanie, że uzupełnienia stałe są szkodliwe, gdyż wymagają oszlifowania zębów, a w dodatku zęby pod koronami mogą się psuć, nie jest prawdziwe. Stosowanie znieczuleń, nowoczesne techniki szlifowania, precyzyjne masy wyciskowe i technologie laboratoryjne dają możliwość wykonania niezwykle precyzyjnych, perfekcyjnych prac. Prawidłowo oszlifowany ząb zachowuje swoją wytrzymałość, a zacementowana korona izoluje tkanki zęba od środowiska jamy ustnej. Obecnie używane  cementy nowej generacji wydzielają dodatkowo fluor, przez kilka miesięcy impregnując schowany kikut zęba. Także możliwość zabezpieczenia pacjenta uzupełnieniami tymczasowymi sprawia, że nie musi on ani na chwilę rezygnować ze swojego normalnego trybu życia.

Oferta gabinetów Stomatologia dr Pańczyk w zakresie protetyki stomatologicznej jest następująca:

Usługi

Dowiedz się więcej