usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

piaskowanie zĘbÓw warszawa

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie – zabieg usuwania osadu i przebarwień koron zębowych powstałych od kawy, herbaty, palenia tytoniu. Do tego celu służą aparaty powietrzno-proszkowe tzw. „piaskarki” – wyrzucające cienkim strumieniem mieszankę pyłu i wody pod dużym ciśnieniem, skutecznie likwidujące osady i przebarwienia, których nie można pozbyć się za pomocą szczoteczki do zębów. Piaskowanie zębów najczęściej stanowi uzupełnienie zabiegu skalingu zębów, czyli usunięcia kamienia nazębnego, może również stanowić odrębny zabieg, jeśli na zębach nie ma kamienia, a jest tylko osad. Piaskowanie zębów usuwa osad i czyści trudno dostępne miejsca, których lekarz dentysta nie jest w stanie wyczyścić przy pomocy skalera. Następnie powierzchnia zębów zostaje wygładzona odpowiednim systemem profilaktycznych past, szczoteczek i gumek oraz zostaje poddana fluoryzacji (w celu zabezpieczenia zęba i przedłużenia efektu zabiegu).

Czy piaskowanie zębów boli?

Piaskowanie zębów nie jest zabiegiem bolesnym, jest natomiast uznawane za nieprzyjemne. Strumień piasku może podrażnić dziąsła i błonę śluzową. Sam piasek stomatologiczny jest dość słony, gdyż jego formuła chemiczna jest tak opracowana, aby zwiększyć jego potencjał czyszczący.

Piaskowanie może być traktowane jako pojedynczy zabieg lub też może być traktowany jako pierwsza faza przygotowująca do zabiegów wybielania.

Piaskowanie zębów – zalecenia po zabiegu

Aby efekt zabiegu był trwały, pacjent w dniu zabiegu powinien zrezygnować z picia kawy, herbaty, palenia papierosów i spożywania produktów, które mogłyby zabarwić zęby.

Usługi

Dowiedz się więcej