usługi stomatologiczne

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

protetyka

Jeśli zachowamy zimną krew i dobrze zabezpieczymy ząb, który wypadł w wyniku urazu – możliwe jest wprawienie go z powrotem. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest już możliwe, pozostaje sztuczne odtworzenie i uzupełnienie braków – pozwala na to protetyka stomatologiczna. W jej zakres wchodzi zarówno wprawianie implantów, jak i wykonywanie protez ruchomych i stałych. W gabinecie we Włochach w Warszawie wykonuje się usługi, które mają na celu przywrócenie utraconych funkcji narządom w jamie ustnej. To nie tylko mosty i korony czy przygotowanie zębów przed zabiegiem, ale także zapobieganie zanikowi kości.

Odbudowę zębów można odtworzyć protezami stałymi – koronami i mostami. Często pacjenci rezygnują z klasycznych mostów, ponieważ ich wykonanie łączy się z koniecznością oszlifowania zębów sąsiadujących z luką. Wówczas alternatywą jest wszczepienie implantu w miejsce brakującego zęba i wykonanie na nim odbudowy protetycznej. Jeśli braki w uzębieniu nie kwalifikują się do uzupełnień stałych wykonywane są protetyczne uzupełnienia ruchome do których zaliczamy protezy overdenture, szkieletowe i osiadające.

Nie jest prawdą pokutujące wśród pacjentów przekonanie, że uzupełnienia stałe są szkodliwe gdyż wymagają oszlifowania zębów, albo, że zęby pod koronami psują się. Stosowanie znieczuleń, nowoczesne techniki szlifowania, precyzyjne masy wyciskowe i technologie laboratoryjne dają możliwość wykonania niezwykle precyzyjnych, perfekcyjnych prac. Prawidłowo oszlifowany ząb zachowuje swoją wytrzymałość, a zacementowana korona izoluje tkanki zęba od środowiska jamy ustnej. Obecnie używane nowe generacje cementów wydzielają dodatkowo fluor przez kilka miesięcy impregnując schowany kikut zęba. Także możliwość zabezpieczenia pacjenta uzupełnieniami tymczasowymi sprawia, że nie musi on ani na chwilę rezygnować ze swojego normalnego trybu życia.

Oferta gabinetów Stomatologia dr Pańczyk w zakresie protetyki stomatologicznej jest następująca:

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze