usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

jak dbać o zdrowe zęby?

Zadbane i zdrowe zęby to codzienna praca przez całe życie. Nawet w przypadku naturalnie ładnych zębów, ważne jest, aby każdego dnia podejmować właściwe kroki w higienie jamy ustnej, które zapobiegają powstawaniu problemów. Wiąże się to z uzyskaniem odpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a także z dbałością o codzienne nawyki.

Nie kładź się do łóżka bez umycia zębów

Zaleca się szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie. Mimo to, wiele osób zaniedbuje mycie zębów wieczorem. Ale szczotkowanie przed snem pozwala pozbyć się zarazków i osadu nazębnego, które gromadzą się przez cały dzień.

Szczotkuj prawidłowo

W prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej istotny jest dobór odpowiedniej szczoteczki, jak i sposób, w jaki myjesz zęby. Szczoteczka elektryczna jest efektywniejsza, poprzez jej kształt i pracę. Kluczowa jest odpowiednia siła nacisku oraz długość mycia zębów, by proces ten był efektywny. Nie spiesz się, poruszaj szczoteczką delikatnymi, okrężnymi ruchami, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Mycie zębów nie powinno zajmować krócej jak dwie minuty. Szczoteczka soniczna ma wbudowany czasomierz, który podpowiada, ile powinno wynosić mycie zębów.

Nie zaniedbuj swojego języka

Zanieczyszczenia i bakterie gromadzą się również na języku. Może to prowadzić nie tylko do nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej, ale prowadzić do innych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Delikatnie myj język za każdym razem, gdy myjesz zęby.

Nitkowanie, tak samo ważne jak szczotkowanie

Wiele osób regularnie szczotkujących zęby zaniedbuje nitkowania. Nić dentystyczna nie tylko usuwa małe kawałki jedzenia, które utknęły między zębami, to także sposób na stymulacje dziąseł, zmniejszenie stanu zapalnego w okolicy i ogólne zdrowie jamy ustnej. Zwykle wystarczy nitkować zęby raz dziennie, aby uzyskać te korzyści.

Irygacja jamy ustnej 

Irygacja jest często zalecana osobom, które nie tolerują nitkowania. Wrażliwe dziąsła, aparaty ortodontyczne, cukrzyca, implanty dentystyczne to powody, dla których irygacja jamy ustnej jest skuteczną alternatywą dla nitkowania. Dla osób z wrażliwymi dziąsłami nitkowanie może okazać się bardzo drażniące. Płukanie jamy ustnej pomaga usunąć pozostałości jedzenia, zmniejszyć zapalenie i krwawienie dziąseł.

Rozważ płyn do płukania ust

Płyn do płukania jamy ustnej wydaje się niezbędny dla dobrego zdrowia jamy ustnej, ale wiele osób pomija ten krok, nie wiedząc, jak on działa. Płyn do płukania ust czyści trudno dostępne do umycia miejsca w dziąsłach i wokół nich oraz remineralizuje zęby. Płyny do płukania jamy ustnej są przydatne jako narzędzie pomocnicze, pomagające przywrócić równowagę i zdrowie jamie ustnej.

Pij więcej wody

Woda zawsze będzie najzdrowszym płynem dla ogólnego stanu zdrowia — w tym zdrowia jamy ustnej. Zalecane jest picie wody 20 minut po każdym posiłku. Może to pomóc wypłukać jamę ustną z wszelkich pozostałości po jedzeniu.

Jedz twarde i chrupiące owoce i warzywa

Spożywanie świeżych, chrupiących produktów nie tylko zawiera duże ilości zdrowego błonnika, ale jest to również świetny sposób na dbanie o zdrowe zęby.

Ogranicz słodką i zakwaszającą organizm żywność

Ostatecznie cukier w jamie ustnej zamienia się w kwas, który może powodować niszczenie szkliwa zębów. Te kwasy prowadzą do próchnicy. Kwaśne owoce i kawa mogą również niszczyć szkliwo zębów. Chociaż niekoniecznie musisz całkowicie unikać takich pokarmów, nie zaszkodzi je ograniczyć i ze świadomością je konsumować. Po takich posiłkach czy przekąskach najlepiej od razu umyć zęby.

Odwiedź dentystę co najmniej dwa razy w roku

Twoje codzienne nawyki mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Mimo to konieczne są regularne wizyty u dentysty. Co najmniej dwa razy w roku powinieneś odwiedzać swojego dentystę w celu przeprowadzenia czyszczenia i kontroli. Może on nie tylko usunąć kamień nazębny i poszukać ubytków, ale również będzie w stanie wykryć potencjalne problemy i zaproponować rozwiązania, które nie będą wymagały od razu wiercenia.

Czym jest irygator do zębów?

Irygatory jamy ustnej, znane również jako dentystyczne dysze wodne, są wydajną i skuteczną alternatywą dla nici dentystycznej. Małe, ręczne urządzenie do użytku domowego, wykorzystują strumień wody pod ciśnieniem lub płyn do płukania jamy ustnej, aby poluzować i usunąć zanieczyszczenia, bakterie i cząsteczki jedzenia z małych przestrzeni wokół zębów. Tradycyjna szczoteczka sięga mniej niż 1 mm w szczeliny między zębami, w porównaniu do 7 mm w przypadku irygatorów jamy ustnej, dzięki czemu są niezwykle skuteczne w docieraniu nawet do głębokich miejsc w jamie ustnej. Nagromadzenie zanieczyszczeń może prowadzić do ubytków, próchnicy zębów, nieświeżego oddechu i chorób dziąseł, dlatego ważne jest, aby włączyć nitkowanie lub irygację do codziennej rutyny dentystycznej.

Irygatory jamy ustnej dla zdrowych zębów i dziąseł

 

Chociaż irygacja jamy ustnej została zaprojektowana w celu zastąpienia nici dentystycznej, dentyści zalecają, aby nitkowanie pozostało częścią codziennej rutyny pielęgnacji jamy ustnej. Włączenie do swojej codziennej rutyny wszystkich kroków jest prostą drogą do pięknego i zdrowego uśmiechu.

Usługi

Dowiedz się więcej