usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

jak dbać o zęby dziecka?

O higienę jamy ustnej należy dbać już u noworodków i niemowląt, które wprawdzie nie mają jeszcze uzębienia, ale wymagają przemywania bezzębnych wałów dziąsłowych. Wraz z pierwszym mlecznym ząbkiem, w domu powinna pojawić się szczoteczka oraz pasta dla dziecka. Od tego czasu warto przygotowywać maluszka do regularnego mycia zębów.

Rodzice często ignorują konieczność czyszczenia zębów mlecznych, bagatelizowane są też problemy pierwszego uzębienia. Tymczasem “mleczaki” odgrywają istotną rolę w prawidłowym rozwoju jamy ustnej i przygotowują miejsce dla zębów stałych. Zaniedbane i nieleczone mogą być dużym zagrożeniem dla zdrowia najmłodszych.

Codzienna higiena jamy ustnej dziecka

Podstawą zdrowych i zadbanych zębów jest codzienne dbanie o higienę jamy ustnej – tego należy uczyć dzieci od samego początku. Oczywiście szczotkowanie pierwszych ząbków może przebiegać dość nieporadnie w wykonaniu niewprawionego jeszcze malucha, niemniej warto oddać sprawy w jego ręce, pomagając i dopingując go w staraniach. Z czasem codzienne zabiegi higieniczne będą przebiegać coraz sprawniej.

Do czyszczenia należy wybrać szczoteczkę oraz pastę przeznaczoną dla dzieci. Zęby powinny być szczotkowane regularnie – przynajmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Po szczotkowaniu wieczornym, czyli przed położeniem się do łóżka, maluch nie powinien już nic jeść ani pić (zwłaszcza mleka czy słodzonych napojów).

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa

Każde dziecko powinno być pod opieką stomatologa dziecięcego, który będzie regularnie kontrolował stan uzębienia. Profilaktyczne wizyty pozwalają na wczesne wykrycie różnorodnych wad czy problemów z uzębieniem i podjęcie stosownego leczenia, które w początkowych etapach zwykle przebiega szybciej i bez zbędnego dyskomfortu dla małego pacjenta.

Pierwsza wizyta malucha zwykle ma charakter adaptacyjny. Dziecko ma szansę zapoznać się z lekarzem, gabinetem stomatologicznym i przebiegiem kontroli dentystycznej. Jest to doskonała okazja do tego, aby mały pacjent przekonał się, że spotkanie z dentystą może być sympatyczne, ciekawe, a nawet zabawne. W naszym gabinecie w Ursusie w Warszawie można skorzystać z pomocy doświadczonego lekarza, który oprócz wysokich kwalifikacji posiada też wiele cech niezbędnych do odpowiedniego zaopiekowania się małym pacjentem – cierpliwość, spokój, empatia, poczucie humoru, a także serce do pracy z dziećmi.

Kolejne wizyty kontrolne powinny odbywać się regularnie, a jeśli zajdzie taka konieczność – również w przypadku stwierdzonych problemów z uzębieniem (nawet jeśli jest to uzębienie mleczne). W naszym gabinecie zapewniamy profesjonalne leczenie zębów mlecznych i stałych, lapisowanie zębów mlecznych, a także działania z zakresu profilaktyki próchnicy oraz profilaktyki ortodontycznej (jeśli istnieje konieczność założenia dziecku aparatu ortodontycznego, nasz gabinet stomatologiczny zapewnia pomoc ortodonty).

Usługi

Dowiedz się więcej