usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

co to są wkłady koronowo-korzeniowe?

Nie każdy uszkodzony ząb od razu kwalifikuje się do całkowitego usunięcia. Dzisiejsza stomatologia estetyczna zna wiele metod odtworzenia chorego zęba za pomocą uzupełnień z różnych materiałów. Jedną z takich metod jest wszczepianie wkładów koronowo-korzeniowych, które nie tylko poprawiają wygląd zębów, ale ułatwiają ich dalsze leczenie i pozwalają na zachowanie zdrowia.

Kiedy stosuje się wkłady koronowo-korzeniowe?

Wkłady koronowo-korzeniowe to uzupełnienia protetyczne, które zakłada się na zębach leczonych kanałowo. Można je umieszczać w momencie, kiedy korzeń jest zdrowy, wkład wprowadza się wówczas do kanału i na nim montuje się koronę protetyczną. Wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się w także przypadkach, kiedy korona zęba jest znacznie lub całkowicie zniszczona lub posiada wiele wypełnień, które utrudniają założenie korony protetycznej.

Budowa wkładów koronowo-korzeniowych

Jak można się domyślić po nazwie, wkład składa się z części koronowej oraz korzeniowej. Pierwsza z nich stanowi miejsce do osadzenia korony protetycznej lub odtworzenia uszkodzonej korony zęba. Część korzeniowa przypomina kształtem ćwiek lub śrubę, którą wprowadza się w kanale korzeniowym zęba – może on być filarem zarówno dla koron protetycznych, jak i całego mostu protetycznego. Rozwiązanie to można zastosować tylko wtedy, gdy korzeń zęba jest zdrowy i dobrze osadzony w zębodole.

Materiały, z których wykonuje się wkłady

Pacjentom, którzy dokonują uzupełnień protetycznych zależy przede wszystkim na estetycznym wyglądzie zębów. Dlatego oferuje się im zazwyczaj wkłady z włókna szklanego lub tlenku cyrkonu. Pierwszy z nich charakteryzuje się elastycznością, nie ulega korozji i można łatwo go usunąć w razie konieczności dalszego leczenia zębów. Tlenek cyrkonu jest bardziej trwały i twardy, trudny do zdjęcia, przez co często trzeba usunąć korzeń zęba. Pod względem wyglądu jest zbliżony do naturalnych zębów, nie koroduje, oraz dobrze integruje się z tkanką zębów.

Usługi

Dowiedz się więcej