usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

co jest refundowane przez nfz u stomatologa? — zakres usług stomatologicznych

Wiele osób woli leczyć zęby u prywatnych dentystów ze względu na wygodę i jakość otrzymywanej opieki. Prywatne gabinety stomatologiczne oferują szybszy czas realizacji niż gabinety publiczne, co jest konieczne lub po prostu korzystne dla osób, które potrzebują pilnego leczenia lub badania. Polski NFZ umożliwia wykonanie niektórych badań dentystycznych za darmo. Dla osób, które nie wymagają natychmiastowej pomocy, warto rozważyć skorzystanie z usług dentysty publicznego, co zrefunduje fundusz zdrowia.

Co można leczyć na fundusz zdrowia?

W Polsce kasa chorych oferuje szereg badań stomatologicznych, z których mogą skorzystać obywatele. Raz w roku można skorzystać z pełnego badania stomatologicznego, a trzy razy w roku z przeglądu jamy ustnej, który ustali istniejące problemy. Dwa razy w roku dostępne są również zdjęcia rentgenowskie zębów, które pomoże w poważniejszym leczeniu. Leczenie próchnicy obejmuje wypełnienie ubytków materiałem chemoutwardzalnym lub amalgamatem. Dodatkowo leczenie kanałowe jest dostępne dla kilku przednich zębów. W ramach NFZ można skorzystać z innych rodzajów leczenia, takich jak leczenie protetyczne, usuwanie kamienia nazębnego raz w roku oraz leczenie zmian na błonie śluzowej, a nawet chirurgiczne usunięcie każdego zęba. Dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia mają dostęp do leczenia i usług profilaktycznych w zakresie zębów mlecznych i stałych.

Co lepiej leczyć u prywatnego dentysty?

Fundusz na stomatologię w Polsce nadal jest niewielki, oznacza to dłuższy czas oczekiwania na leczenie. W przypadku bardziej złożonych problemów, które mogą wymagać szczególnej uwagi i szybkiej reakcji najlepszym rozwiązaniem jest zazwyczaj prywatny dentysta. Na przykład, próchnica to problem stale rozwijający się, który powoduje rozkład i może rozprzestrzenić się na cały ząb, jeżeli nie jest leczona. Jeśli występują oznaki widocznych ubytków lub innych problemów w jamie ustnej, pacjenci mogą potrzebować wizyty jak najwcześniej jest to możliwe, dlatego w tym przypadku zazwyczaj zaleca się skorzystanie z usług prywatnego dentysty. Może on nie tylko zapewnić szybsze terminy wizyt, nawet w przypadku skomplikowanych zabiegów, ale także zaoferować bardziej zaawansowane techniki i technologie, aby zapewnić optymalne zdrowie zębów. Leczenie natychmiastowe w porównaniu z leczeniem późniejszym ma swoje zalety, ponieważ, oprócz szybkiego minimalizowania dyskomfortu, może zaoszczędzić pieniądze w przypadku konieczności wykonania dodatkowych prac w celu leczenia pogorszonego stanu spowodowanego opóźnieniem leczenia.

Usługi

Dowiedz się więcej