usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie stomatologicznym

Wielu pacjentów dba o higienę jamy ustnej: myje zęby kilka razy dziennie, używaj nici dentystycznych i unika nadmiaru cukru w ​​diecie. Aby jednak uzyskać jak najlepsze efekty i piękny uśmiech, konieczna jest również wizyta u dentysty. Lekarz stomatolog może wykonać szereg zabiegów, takich jak na przykład skaling, piaskowanie i fluoryzację. Sprawią one, że Twoje zęby będą zdrowe i białe, a uśmiech szczery i szeroki.

Skaling zębów  – co to jest?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu złogów kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Połączenie śliny, resztek jedzenia i spożywanych płynów powoduje tworzenie się płytki nazębnej. Jeśli płytka nazębna nie zostanie usunięta, może dojść do demineralizacji, która trwale przebarwia zęby i przekształca płytkę nazębną w kamień nazębny. Proces ten przyspiesza niewłaściwa dieta (bogata w cukry). Kamień nazębny można usunąć tylko w gabinecie dentystycznym. Obecność kamienia nazębnego powoduje stan zapalny, krwawienie dziąseł, obniżenie i odsłonięcie szyjek zębowych, a nawet przyczynia się do procesu zaniku kości wokół zębów, co może prowadzić do paradontozy. Kamień nazębny nie tylko stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej, ale także nie wygląda estetycznie. Zaniedbane zęby sprawiają, że mniej się uśmiechasz i stajesz się mniej pewny siebie. Skaling jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezbolesnym. Zaleca się wykonywanie go 1 -2 razy w roku.

Piaskowanie – na czym polega?

Kto nie lubi porannej kawy i lampki wina wieczorem? Niestety takie małe przyjemności mogą nas sporo kosztować. Wszyscy wiemy, że czerwone wino skutecznie wspomaga trawienie, ale równie skutecznie przyczynia się do powstawania brzydkich przebarwień i żółknięcia zębów. Na szczęście istnieje metoda, która może usunąć widoczne efekty żółtych zębów – piaskowanie. Jest to zabieg, który usuwa osady i przebarwienia z powierzchni zębów. Podczas zabiegu urządzenie rozpyla drobny proszek pod ciśnieniem z niewielką ilością wody do ust pacjenta. Mieszanka z łatwością dociera nawet do najtrudniejszych miejsc, takich jak przestrzenie między zębowe. Piaskowanie zębów jest bezbolesne. Może być wykonywany po skalingu lub jako samodzielny zabieg. Szczególnie polecane jest piaskowanie palaczom, osobom noszącym aparaty ortodontyczne oraz osobom, których dieta zawiera produkty silnie koloryzujące. Zabieg może być niewskazany u pacjentów z chorobami nerek, astmą, przewlekłymi chorobami układu oddechowego oraz alergiami. W takich przypadkach należy zawsze skonsultować się z dentystą przed wykonaniem zabiegu.

Fluoryzacja – co to jest?

Fluor to pierwiastek, który działa wzmacniająco na szkliwo i chroni zęby przed próchnicą. Zabieg fluoryzacji polega na aplikacji fluoru na oczyszczone zęby. Fluor jest zwykle nakładany w postaci pianki, żelu lub lakieru. Zabieg najczęściej wykonywany jest jako ostatni etap oczyszczania zębów przez lekarza stomatologa lub w profilaktyce próchnicy u pacjentów ze skłonnością do próchnicy, czy nadwrażliwością zębów.

Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

Profesjonalne zabiegi stomatologiczne są ważnym elementem utrzymania zdrowia jamy ustnej.  Właściwa higiena jamy ustnej oraz profilaktyczne zabiegi stomatologiczne dają spektakularne rezultaty. Piękny uśmiech staje się dumą i atutem. Białe i zdrowe zęby czynią nas atrakcyjnymi i promiennymi. Regularne zabiegi gwarantują zdrowie jamy ustnej.

Usługi

Dowiedz się więcej