usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Wielu z nas marzy o śnieżnobiałych zębach jak u gwiazd Hollywood. Na żółknięcie zębów mają wpływ takie rzeczy jak palenie papierosów, regularne picie kawy i herbaty, niewłaściwa higiena jamy ustnej, a nawet genetyka. O ile niektóre z tych czynników można wyeliminować (jak np. lepsza higiena), o tyle innych nie da się tak łatwo zmienić. Posiadanie bielszych zębów generalnie stwarza wrażenie większej atrakcyjności w większości współczesnych społeczeństw. Ludzie od czasów antycznych wymyślali coraz to nowe metody na wybielanie (lub barwienie na inny kolor) swoich zębów, aż doszli do metody szybkiej i niezawodnej.

Wybielanie – w domu czy w gabinecie?

Zestawy do domowego wybielania zębów oferują wygodę, jednak w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami mają pewne niedociągnięcia, których nie można pominąć. Profesjonalne wybielanie zębów zazwyczaj wykorzystuje dużo bardziej zaawansowane i bezpieczne metody w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów i działa znacznie szybciej niż produkty domowe. Metody wykorzystywane w profesjonalnym wybielaniu zębów są sprawdzone przez miliony ludzi, dlatego warto zaufać w tej sprawie fachowcom i nie ryzykować. Najczęstszą metodą używaną w dobrych gabinetach jest używanie połączenia żelu wybielającego i światła o określonej długości fali, co pomaga przyspieszyć proces wybielania bez zwiększonej wrażliwości. Profesjonalne wybielanie zębów może również zapewnić niezwykłe rezultaty z długoterminową stabilnością, podczas gdy efekty wybielania DIY mogą nie trwać tak długo. Ponadto w przypadku zabiegów wykonywanych w domu brakuje wstępnych i dostosowanych do Twoich potrzeb porad i oceny ze strony wykwalifikowanego lekarza dentysty.

Co zrobić przed wizytą u dentysty?

Ważne jest, aby podczas przygotowań do wizyty wybielającej wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko wybielanie. Zaleca się umówić na wizytę sprawdzającą ogólny stan zdrowia zębów, żeby nie zarazić się na problemy. Uzupełnienia protetyczne, takie jak korony czy licówki, nie zmienią koloru podczas zabiegu wybielania w gabinecie, więc jeśli masz wykonane tego rodzaju prace stomatologiczne, warto wziąć je pod uwagę i przedyskutować z profesjonalistą dostępne opcje. 

Na kilka dni przed wizytą zwracaj szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. W dniu wizyty ważne jest, aby Twoje zęby były czyste i wolne od cząstek jedzenia, aby procedura wybielania była jak najbardziej skuteczna. Prosta kontrola przed przyjściem pomoże zidentyfikować wszelkie potencjalne problemy i zoptymalizować wyniki leczenia wybielającego.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Procedura wybielania zębów rozpoczyna się od profesjonalnego czyszczenia zębów, aby upewnić się, że zęby są czyste od płytki nazębnej i stwardniałego kamienia, ponieważ pomoże to osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Następnie dziąsła są chronione przed aktywnym żelem wybielającym, który może szczypać w przypadku bezpośredniego kontaktu. Następnie żel jest ostrożnie nakładany na zęby, a w połączeniu z nim stosowane jest specjalistyczne światło, które aktywuje jego działanie – dzięki temu zabieg staje się bardziej skuteczny i trwa krócej. Teraz czas na relaks. Warto mieć ze sobą np. słuchawki, żeby umilić sobie czas. Cały proces trwa od 30 minut do godziny, i, jeśli wykonany prawidłowo, jest bezbolesny. 

Jak dbać o swój nowy uśmiech?

Po profesjonalnej sesji wybielania ważne jest, aby chronić rezultaty. Twoje zęby mogą być bardziej wrażliwe niż zwykle przez kilka dni, ale wszelkie dolegliwości wkrótce miną. Szczególnie ostrożnym trzeba być przez pierwsze 48 godzin, ponieważ wtedy to Twoje zęby są najbardziej narażone na nowe przebarwienia. Aby zachować swój nowy, biały uśmiech, należy wybierać produkty, które nie przebarwiają zębów. Oznacza to unikanie napojów i potraw o intensywnym barwniku, takich jak kawa, wino i napoje gazowane, a także innych, takich jak sos pomidorowy, jagody i ocet balsamiczny. Nie musisz jednak całkowicie się powstrzymywać – picie niektórych z nich przez słomkę może zminimalizować kontakt ze świeżo wybielonymi zębami. Gdy zęby dojdą już do siebie, przede wszystkim, regularnie szczotkuj i nitkuj zęby. Jest to kluczem do utrzymania jasnych i pięknych rezultatów, jakie daje profesjonalne wybielanie.

Usługi

Dowiedz się więcej