usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

rodzaje koron

Korony protetyczne to powszechnie wykorzystywane materiały dentystyczne, których zadaniem jest odbudowa naturalnego zęba, w przypadku, gdy nie jest możliwe założenie plomby. Koronę zakłada się na stałe, najczęściej, kiedy korona zęba jest w dużym stopniu zniszczona poprzez rozwój próchnicy, kiedy nastąpi złamania zęba po leczeniu kanałowym lub też pod wpływem innego urazu. Prawidłowo założona i odpowiednio dobrana korona nie tylko przywróci utracone funkcje zęba, lecz także w znaczący sposób poprawi estetykę naszego uzębienia.

Z jakimi rodzajami koron spotkamy się w dentystycznym gabinecie, dowiesz się z naszego wpisu.

Korony metalowe

Korony metalowe są trwałe i, w porównaniu do pozostałych rodzajów, atrakcyjne cenowo. Ze względu jednak na ich nienaturalny wygląd oraz wywoływanie przez nie u niektórych pacjentów reakcji alergicznych, stosuje się je coraz rzadziej.

Korony cyrkonowe

Dość rzadko stosuje się także korony cyrkonowe. Chociaż wytrzymałe i zapewniające dobrą izolację temperaturową, posiadają ograniczoną przezierność. Ich twardość natomiast w dużej mierze wpływa na ścieranie się przeciwległych zębów.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe to jedne z chętniej wybieranych koron przez klientów. Wyglądają niezwykle naturalnie i estetycznie, jednocześnie nie przyczyniając się do ciemnienia przyległych tkanek. Decydując się na korony porcelanowe, pamiętajmy, aby unikać wyjątkowo twardych produktów spożywczych.

Korony porcelanowe na podbudowie z metalu lub tlenku cyrkonu

Korony porcelanowe na podbudowie z metalu łączą zalety koron porcelanowych i metalowych. Są także niezwykle elastyczne, przez co zęby są mniej narażone na pękanie.

Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu są z kolei najbardziej polecane przez dentystów, gdyż wyglądają bardzo naturalnie, są trwałe i wytrzymałe, a także bardzo dobrze przylegają do dziąsła.

Bez względu na wybrany rodzaj korony, pamiętajmy, aby nie narażać jej na uszkodzenia i dbać o higienę ustną. W celu założenia korony natomiast udajmy się do renomowanego, sprawdzonego gabinetu dentystycznego.

Usługi

Dowiedz się więcej