usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

rodzaje aparatów ortodontycznych

Leczenie ortodontyczne to leczenie przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Powinniśmy udać się z naszą pociechą do specjalisty w przypadku przedwczesnej utraty zębów mlecznych, niemijającego nawyku ssania palca lub smoczka, wad wymowy, cofniętej lub wysuniętej bródki czy nierównych zębów.

U dorosłych leczenie takie poprawi wygląd i samopoczucie, ułatwi oczyszczanie zębów, poprawi jakości żucia, a tym samym pracę przewodu pokarmowego oraz opóźni proces starzenia twarzy. U dzieci najczęściej stosuje się aparaty ortodontyczne ruchome, u dorosłych stałe. Sprawdź z nami czym charakteryzują się te dwa rodzaje aparatów ortodontycznych.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome zakłada się zanim pojawią się zęby stałe, czyli około 8 roku życia i nosi się do około 13 roku życia.

Zakłada się je na noc lub nosi kilka razy w ciągu dnia. Składają się z płytki akrylowej oraz elementów drucianych. Występują w  dwóch formach:

Stosuje się je u młodszych dzieci również ze względu na łatwość utrzymywania higieny jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego.

Aparaty stałe

Aparaty stałe przeznaczone są dla osób dorosłych oraz młodzieży po 13stym roku życia. Przeznaczone są zatem dla pacjentów, którzy pozbyli się już wszystkich zębów mlecznych i posiadają zęby stałe.

Aparaty stałe różnią się budową od ruchomych. Zbudowane są bowiem z pierścieni, zakładanych na zęby trzonowe oraz z zameczków, montowanych na zębach. Po założeniu aparatu ortodonta koryguje ich ustawienie. Następnie pomiędzy pierścieniami i zamkami montuje się specjalny drut, wywierający nacisk o określonej sile.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego specjalista dokonuje dokładnego pomiaru całego uzębienia i wykonuje wycisk w masie plastycznej.

Pamiętajmy, aby w przypadku aparatów stałych szczególnie dokładnie czyścić przestrzenie między jego elementami, najlepiej szczoteczką ortodontyczną. Szukajmy ortodontów sprawdzonych, cieszących się dobrą opinią i polecanych przez zadowolonych pacjentów.

Usługi

Dowiedz się więcej