usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

przegląd szczoteczek do zębów

Aby utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, ważne jest, aby wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów. Szczoteczki do zębów są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i z różnym włosiem, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która będzie wygodna w użyciu i będzie skutecznie czyścić zęby. Dostępne są różne rodzaje szczoteczek do zębów, takie jak elektryczna, manualna, czy szczoteczka międzyzębowa. Każda z nich ma spełnia swoje zadanie gdy jest prawidłowo używana. Ostatecznie najlepsza szczoteczka do zębów to ta, której będziesz używać regularnie i która odpowiada Twoim potrzebom.

Szczoteczka elektryczna a manualna

Mycie zębów to podstawa dobrej pielęgnacji jamy ustnej i profilaktyki. Zarówno elektryczne, jak i manualne szczoteczki do zębów mają swoje zalety i są skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej, która powoduje próchnicę i choroby.

Zalety elektrycznej szczoteczki do zębów

Włosie elektrycznej szczoteczki do zębów wibruje lub obraca się, co pomaga usunąć nagromadzoną płytkę nazębną z zębów i dziąseł. Wibracje umożliwiają wykonywanie większej liczby mikroruchów za każdym razem, gdy przesuwasz szczoteczkę po zębach.

Skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej

Przegląd badań wykazał, że szczoteczki elektryczne zmniejszają ilość płytki nazębnej i zapalenia dziąseł lepiej niż szczoteczki manualne.

Łatwiejsze dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Szczoteczka soniczna do zębów wykonuje większość pracy za Ciebie. Może być pomocna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, jak na przykład: artretyzm, niepełnosprawność rozwojowa, cieśń nadgarstka.

Posiadają wbudowany timer

Zegar wbudowany w elektryczną szczoteczkę do zębów pomaga myć zęby wystarczająco długo, aby wystarczająco usunąć płytkę nazębną z zębów i dziąseł.

Produkuje mniej odpadów

Kiedy nadchodzi czas na nową szczoteczkę do zębów, w wielu przypadkach wystarczy wymienić główkę szczoteczki elektrycznej, co stanowi mniejszy ślad na środowisko, niż wyrzucanie całej plastikowej szczoteczki manualnej.

Powoduje większą koncentrację podczas szczotkowania

Osoby używające szczoteczki elektrycznej, są bardziej skoncentrowane podczas mycia zębów. Poprawia to jakość czyszczenia zębów i zachowanie lepszej higieny.

Poprawia zdrowie jamy ustnej u osób z aparatem ortodontycznym

Elektryczne szczoteczki do zębów są szczególnie pomocne dla osób z aparatami ortodontycznymi, ponieważ ułatwia szczotkowanie, skutecznie czyszcząc wszystkie zakamarki.

Bezpieczne dla dziąseł

Używana właściwie, elektryczna szczoteczka do zębów nie powinna szkodzić dziąsłom ani szkliwie, ale zamiast tego promować ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Zabawa dla dzieci

Nie wszystkie dzieci lubią myć zęby. Jako że elektryczna szczoteczka sama się kręci i wibruje, może pomóc w dobrym oczyszczeniu jamy ustnej i wypracowaniu zdrowych nawyków.

Zalety manualnej szczoteczki do zębów

Ręczne szczoteczki do zębów są dostępne od dawna. Chociaż nie mają timerów i wibracji, które można znaleźć w wielu elektrycznych szczoteczkach do zębów, nadal są skutecznym narzędziem do czyszczenia zębów i zapobiegania zapaleniu dziąseł.

Szeroko dostępne

Manualną szczoteczkę do zębów można kupić w prawie każdym sklepie spożywczym, na stacji benzynowej, lub aptece. Nie trzeba ich też ładować przed użyciem, dzięki czemu szczoteczki manualnej można używać w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Niedrogie

Ręczne szczoteczki do zębów są opłacalne. Zazwyczaj można je kupić za 5 do 15 złotych. To cena, na którą każdy może sobie pozwolić, by skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej.

Mogą być ekologiczne

Szczoteczki wykonane w 100% z bambusa są biodegradowalne i nie szkodzą środowisku. Czyszczą zęby równie skutecznie jak szczoteczki plastikowe, ale są zdrowsze i bezpieczne dla planety.

Kiedy wymienić szczoteczkę do zębów?

Wszystkie szczoteczki do zębów muszą być wymieniane co trzy do czterech miesięcy. Jeśli wygląda na postrzępioną, czy zużytą, należy wymienić ją wcześniej. Po chorobie warto wymienić szczoteczkę lub sparzyć ją gorącą wodą, by zabić wszelkie pozostałe na niej bakterie. W przypadku manualnej szczoteczki do zębów należy wymienić całość. W przypadku elektrycznej konieczna jest wymiana tylko końcówki.

Zarówno elektryczne, jak i manualne szczoteczki do zębów są skuteczne w czyszczeniu zębów, jeśli zastosujesz odpowiednią technikę i odpowiednio długo szczotkujesz. Ogólnie rzecz biorąc, elektryczna szczoteczka do zębów może ułatwić szczotkowanie, co skutkuje lepszym usuwaniem płytki nazębnej. Porozmawiaj ze swoim dentystą, jeśli masz pytania, która szczoteczka do zębów może być dla Ciebie najlepsza.

Twardość włosia szczoteczki do zębów

Idąc do sklepu, aby wybrać nową szczoteczkę do zębów, większość ludzi skłania się ku szczoteczce z miękkimi włosiem, ponieważ jest ona delikatniejsza dla zębów i dziąseł. Można w takim razie zastanawiać się, po co istnieją twarde szczoteczki, skoro wszyscy wybierają miękkie. Istnieje powód, dla którego istnieją trzy różne odmiany włosia. Dzisiaj przyjrzymy się każdemu z nich, aby ustalić, która jest najlepszym wyborem przy zakupie nowej szczoteczki do zębów.

Twarda szczoteczka do zębów

Chociaż szczoteczki do zębów z twardym włosiem zazwyczaj nie są zalecane do codziennego użytku, mogą być przydatne do takich czynności, jak czyszczenie przebarwień lub do czyszczenia protez. Większość ludzi ma plamy na zębach, a szczoteczka twarda może być skutecznym sposobem podczas próby ich usunięcia. Czyszczenie protez może być trudne, więc posiadanie twardej szczoteczki do zębów jest idealne, ponieważ dziąsła nie zostaną uszkodzone. Codzienne używanie twardej szczoteczki może być niebezpieczne dla zębów. Zbyt mocne szczotkowanie może spowodować zniszczenie szkliwa lub uszkodzenie dziąseł. Unikaj codziennego używania twardej szczoteczki do zębów, ale nie wahaj się używać jej od czasu do czasu.

Średnia szczoteczka do zębów

Średnie szczoteczki do zębów są doskonałym zrównoważeniem twardej i miękkiej szczoteczki. Włosie jest na tyle sztywne, że skutecznie czyści zęby z płytki nazębnej i nagromadzonych resztek jedzenia, ale nie jest zbyt twarde, by powodować uszkodzenie szkliwa. Jeśli jednak włosie ociera się o dziąsła zbyt mocno, może powodować krwawienie dziąseł. Szczoteczki o średniej twardości włosia zapewniają skuteczne czyszczenie zębów, ale konieczne jest zwrócenie uwagi na dziąsła podczas szczotkowania.

Miękka szczoteczka do zębów

Szczoteczka z miękkim włosiem wydaje się być najlepszą opcją dla każdego. Doskonale sprawdzają się podczas czyszczenia zębów zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Podczas mycia należy zwrócić szczególną uwagę na czas czyszczenia oraz jakość i nasilenie ruchów. Miękka szczoteczka jest delikatna dla dziąseł i zębów, dzięki czemu nie powoduje niszczenia szkliwa i krwawienia.

Usługi

Dowiedz się więcej