usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

podstawowe usługi w gabinecie stomatologicznym

Chociaż wizyta u stomatologa najczęściej kojarzy nam się z leczeniem próchnicy czy leczeniem kanałowym, w istocie wachlarz oferowanych usług w gabinecie dentystycznym jest dużo szerszy. Zabiegi stomatologiczne możemy podzielić na trzy działy:

Pierwszy dział to zabiegi, związane z zapobieganiem występowaniu chorób uzębienia. Kolejny obejmuje czynności, podejmowane przez stomatologa, gdy ten zauważy pierwsze oznaki próchnicy. Trzeci dział, czyli leczenie endodontyczne w gabinecie dentystycznym, inaczej kanałowe, jest stosowane, kiedy zęba zajętego chorobą nie da się już uratować.

Profilaktyka

Stomatologia zachowawcza, czyli profilaktyczna, zajmuje się przeciwdziałaniem wystąpienia próchnicy. Dlatego to właśnie w jej ramach przeprowadza się ogólną kontrolę oraz badanie zębów, a także sklaing, piaskowanie, lakierowanie oraz fluoryzację.

Powyższe zabiegi mają na celu oczyszczenie zębów z zalegającej płytki oraz kamienia nazębnego, co wzmacnia jednocześnie strukturę zębów.

Leczenie próchnicy

Kolejny dział stomatologii to dział, związany z leczeniem próchnicy. Będą to zatem zabiegi możliwe do wykonania gdy próchnica rozwija się, jednak nie atakuje jeszcze miazgi. Kariologia, czyli dział zajmujący się właśnie leczeniem zębów, dotkniętych próchnicą prostą, będzie obejmowała remineralizację zębów i wypełnianie ubytków.

Remineralizacja polega na zastosowaniu preparatów z fluorem na zęby, na których pojawiły się plamy próchnicowe. Podczas wypełniania ubytków z kolei usuwane są zmienione tkanki zęba i następnie wypełni specjalnym materiałem.

Leczenie kanałowe

W drastycznych przypadkach zęby zmienione próchnicowo należy usunąć. Na ratunek przychodzi jednak leczenie kanałowe, którego stomatolodzy podejmą się, jeśli próchnica zaatakuje unerwioną i ukrwioną miazgę, znajdującą się w kanałach zębowych.

W jego trakcie usuwa się z komory oraz kanałów zainfekowaną lub martwą miazgę, następnie kanały rozszerza i odkaża, a na końcu wypełnienia specjalnymi materiałami.

Usługi

Dowiedz się więcej