usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

kiedy i komu można założyć licówki?

Licówki to najprostsza i najszybsza odbudowa protetyczna ciesząca się olbrzymią popularnością wśród celebrytów i gwiazd filmowych. Ich głównym zadaniem jest poprawa kształtu, koloru i długości zęba. Najczęściej nakładane na sześć przednich zębów, a ich założenie wymaga usunięcia ok. 0,5 mm szkliwa. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na licówki i kto może je założyć.

Czym jest licówka?

Licówka to bardzo cienki płatek przyklejany na przednią część zęba za pomocą specjalnego kleju. Przed przystąpieniem do zabiegu wszystkie zęby, na których nakładane będą licówki, muszą być dokładnie opracowane i zdrowe. Płatki nakładane są na zewnętrznej (eksponowanej) części zęba, czyli od strony policzkowej lub wargowej. Największym zaufaniem wśród protetyków cieszą się licówki porcelanowe wykazujące zwiększoną odporność na osadzanie się kamienia nazębnego i przebarwienia. W ofercie gabinetów stomatologicznych znajdują się również licówki kompozytowe i akrylowe, niemniej to rozwiązania tymczasowe i prezentujące się dość nienaturalnie w jamie ustnej. Bardzo dobre efekty dają licówki pełnoceramiczne, które najlepiej ze wszystkich imitują zęby własne.

Czy licówki są dla każdego?

Nałożenie licówek to sposób na odświeżenie uśmiechu i zwiększenie pewności siebie, dlatego wiele osób korzysta z możliwości, które daje nowoczesna protetyka. Niestety, zabieg mocowania licówek niesie za sobą pewne ograniczenia. Pacjenci z wadami zgryzu, cierpiący na bruksizm (zgrzytanie zębami w nocy), posiadający liczne wypełnienia, z niewyleczoną próchnicą oraz chorobami przyzębia i parodontozą, nie kwalifikują się do przeprowadzenia zabiegu. Aby założyć licówki, zęby muszą być w pełni wyleczone – w innym wypadku ich trwałość będzie znacznie obniżona.

Kiedy założenie licówek jest wskazane?

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Do najważniejszych zaliczamy:

Usługi

Dowiedz się więcej