usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

jakie są przyczyny złamań zębów?

Do złamania zębów dochodzi w różnych sytuacjach, niekiedy bardzo błahych i codziennych, takich jak np. jedzenie owoców z twardymi pestkami, niefortunny upadek czy przypadkowe uderzenie podczas gry w piłkę. Jeśli dodatkowo zęby są słabe z powodu próchnicy, niedoborów wapnia czy problemów ze szkliwem, ryzyko uszkodzeń może być wysokie.

Dlaczego dochodzi do złamania zębów?

Jest wiele czynników, które mogą przyczynić się lub spowodować złamanie zębów. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

Co zrobić, gdy doszło do złamania zęba?

Kiedy doszło do złamania zęba, należy możliwie jak najszybciej udać się do stomatologa. Jeżeli posiadamy odłamany fragment, powinniśmy zabrać go ze sobą do lekarza (najlepiej zabezpieczyć w pojemniku z solą fizjologiczną, aby nie zmienił koloru w wyniku odwodnienia). W niektórych przypadkach istnieje możliwość wykorzystania go w odbudowie zęba. Jeśli odłamany fragment zaginą lub nie może być użyty, lekarz zaproponuje odbudowę korony z zastosowaniem materiału wypełniającego. Bardzo ważne jest również, aby złamane powierzchnie i odsłonięta miazga zostały jak najszybciej zabezpieczone przed bakteriami i czynnikami obecnymi w jamie ustnej.

Powikłania po złamaniach korony zębów zdarzają się rzadko, niemniej konieczna jest jak najszybsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby uniknąć możliwych komplikacji, jak np. martwica miazgi przy rozległych uszkodzeniach.

Metody rekonstrukcji złamanych zębów

Złamany ząb powinien zostać odbudowany, co jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również dla przywrócenia pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Obecnie gabinety stomatologiczne oferują różne metody rekonstrukcji uszkodzonych zębów. Zaliczamy do nich m.in.:

Usługi

Dowiedz się więcej