usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

jak można zatrzymać ósemkę?

Ósemki to zęby mądrości, wyrzynające się między 17stym a 25 rokiem życia. Niestety, nastręczają one wiele trudności i problemów, przede wszystkim, jeśli nie wyrżną się do końca.

Dlatego w żadnym wypadku ósemek nie wolno zatrzymywać, a jeśli nie wyrżną się do końca, należy je chirurgicznie usunąć. Zacznijmy od konsekwencji zaniedbania zatrzymanych ósemek.

Powikłania

Zatrzymane ósemki powodują tłoczenie się pozostałych zębów. Wyrzynające się ósemki, nie mieszczące się w wyrostku zębodołowym, napierają na pozostałe i powodują ich „wykrzywianie się”.

Zatrzymane ósemki niszczą korzeń siódemki, a ponadto w efekcie ich zatrzymania pojawiają się kieszenie kostne. Dochodzi do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych i pojawiają się trudne w leczeniu ubytki próchnicowe w drugim i trzecim zębie trzonowym.

Kolejne powikłania zatrzymanych ósemek to:

Zabieg usunięcia zębów mądrości

Chociaż w wielu z nas zabieg usuwania zębów mądrości budzi strach, nie jest on w istocie zbyt skomplikowany. Trwa około godziny i wykonywany jest przez chirurga w silnym znieczuleniu. W jego trakcie lekarze korzystają z mikroskopów, ze względu na niewygodne usytuowanie zębów mądrości. Nie musimy obawiać się także o dziurę, pozostałą po zębie; oczyszczana jest ozonem, dzięki czemu goi się szybciej.

A co po zabiegu?

Bardzo ważne będzie postępowanie po zabiegu. Przez kilka dni zatem zalecane jest stosowanie zimnych okładów, w celu zmniejszenia opuchlizny; jeśli ból się nasila, nie wahajmy się sięgnąć po silne środki przeciwbólowe wydawane na receptę.

Przez tydzień powstrzymujmy się od picia alkoholu i palenia papierosów, ograniczmy spożycie kawy i herbaty, a także innych, barwionych napoi.

Szczotkujmy zęby delikatnie, aby nie naruszyć powstałej rany i zapobiec jej infekcji.

Usługi

Dowiedz się więcej