usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Wielu z nas kojarzy wizytę u chirurga stomatologicznego z zabiegiem wyrwania zęba. I chociaż rzeczywiście w dużej mierze to właśnie należy do jego obowiązków, w istocie zakres wykonywanych przez niego czynności jest dużo szerszy. Ten specjalista przeprowadza zazwyczaj skomplikowane zabiegi, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a nawet ogólnym.

Z jakimi problemami powinniśmy się do niego zwrócić?

Usuwanie zębów

Podstawowym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usuwanie, czyli ekstrakcja zębów. Dokonuje się jej wtedy, gdy nieskuteczne jest leczenie kanałowe lub gdy próchnica całkowicie zepsuła ząb.

Innym rodzajem zębów, usuwanych przez chirurga stomatologicznego, są zęby zatrzymane, mądrości, a także wszelkie inne, przeszkadzające w wykonaniu prawidłowej odbudowy protetycznej.

Hemisekcja i radektomia

Innym zabiegami, z którymi możemy spotkać się w gabinecie chirurga stomatologa są hemisekcja oraz radektomia. Dotyczy ona zębów wielokorzeniowych, nie kwalifikujących się do leczenia kanałowego z powodu złego stanu.

Radektomia polega na odcięciu korzenia, hemisekcja na usunięciu połowy zęba wraz z jednym z korzeni.

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia, czyli jego odcięcie pozwala na usunięcie jednocześnie powstałych na skutek choroby stanów zapalnych. Korzeń zostaje zabezpieczony, by uchronić go od kolejnego stanu zapalnego.

Inne zabiegi

Do zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej należy także chirurgiczne odbarczanie torbieli, podnoszenie dna zatoki oraz plastyka wyrostka szczęki lub żuchwy. To do tego specjalisty zgłosimy się w przypadku konieczności podcięcia wędzidełka wargi, leczenia skomplikowanych chorób przyzębia, czy konieczności przeprowadzenia kiretażu otwartego lub zamkniętego.

Chirurg stomatolog zajmie się usunięciem zmian na błonie śluzowej i zleci odpowiednie badanie histopatologiczne. Ponieważ jest to dość skomplikowana dziedzina stomatologii, warto szukać zaufanych, sprawdzonych i polecanych specjalistów.

Usługi

Dowiedz się więcej