usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

czy każdy może skorzystać z usługi wybielania zębów?

Wiele osób jest niezadowolonych z koloru swoich zębów. Nawet dbając o codzienną higienę jamy ustnej, trudno jest uniknąć przebarwień, które stanowią powszechny problem. Obecnie jednak mamy skuteczne metody wybielania zębów, które pozwalają osiągnąć oczekiwane efekty w krótkim czasie. Coraz więcej pacjentów decyduje się na to rozwiązanie. Warto przy tym dodać, że istnieją pewne przeciwwskazania zarówno do wybielania nakładkowego, jak i z zastosowaniem lampy BEYOND.

Wybielanie zębów zawsze pod okiem stomatologa

Przede wszystkim przestrzegamy naszych pacjentów przed samodzielnymi próbami wybielania zębów. Na rynku istnieje wiele różnorodnych preparatów do wybielania, jednak zawsze rekomendujemy wcześniejszą wizytę u stomatologa, który oceni stan naszego uzębienia i podpowiemy, czy wybrane rozwiązanie będzie w naszym przypadku skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku wybielania tzw. domowymi metodami. W internecie znajdziemy mnóstwo porad na ten temat, jednak wiele takich sposobów może być niebezpiecznych dla naszych zębów (szczególnie z zastosowaniem środków, które nie są przeznaczone do tego celu). Zanim więc podejmiesz jakiekolwiek działania, porozmawiaj ze stomatologiem. A jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, zarówno co do efektów, jak i bezpieczeństwa, skorzystaj z usługi wybielania zębów w gabinecie dentystycznym, np. metodą nakładkowa lub lampą BEYOND.

Wybielanie zębów – najważniejsze przeciwwskazania

Wizyta u stomatologa przed zabiegiem wybielania jest niezbędna, gdyż lekarz oceni stan zębów i – ewentualnie – zdiagnozuje problemy. To, że nie odczuwamy żadnych objawów, nie musi wcale oznaczać, że nasze zęby i dziąsła są całkowicie zdrowe. Jednym z głównych przeciwwskazań do wybielania jest próchnica, która wymaga stosownego leczenia.

Kolejnym przeciwwskazaniem jest paradontoza, niewyleczone choroby przyzębia, stan zapalny dziąseł czy obecność rozległych (nieszczelnych) wypełnień. Również przy nadwrażliwości zębów czy nadwrażliwości obnażonej powierzchni korzenia zęba warto wstrzymać się z wybielaniem.

Wybielanie nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Niewskazane jest przeprowadzanie zabiegu u osób, które wykazują alergię na jakikolwiek składnik lub czynnik używany podczas wybranej metody wybielania. Także przy uszkodzeniach tkanek jamy ustnej, jak np. afty, owrzodzenia, opryszczka, należy się wstrzymać do momentu wyleczenia.

Przy wybielaniu nakładkowym przeciwwskazaniem może być niezdolność lub niechęć do utrzymania nakładki w jamie ustnej przez dłuższy czas. W takich przypadkach warto rozważyć inną metodą wybielania. Także osłabienie organizmu i układu odpornościowego spowodowane niektórymi chorobami lub leczeniem (np. choroba nowotworowa) stanowi istotne przeciwwskazanie.

Przed wybielaniem należy poinformować stomatologa o przyjmowanych lekach, gdyż niektóre preparaty mogą uniemożliwiać przeprowadzenie zabiegu. Należy się wstrzymać z wybielaniem także w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego (wybielanie możliwe dopiero po zdjęciu), stosowania protez tymczasowych akrylowych czy po niedawno wykonanych zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej.

 

 

 

 

Usługi

Dowiedz się więcej