Budowa implantów zębowych

Implanty zębowe są nowoczesnym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Wykonywane w naszych gabinetach implanty zębowe pozwalają w sposób maksymalnie naśladujący naturę uzupełnić utracone z różnych przyczyn zęby. Uzupełnienie to jest rozwiązaniem długotrwałym, poprawiającym wygląd i jakość życia. Jest to alternatywa dla tradycyjnych mostów, które wymagają oszlifowania własnych zębów oraz dla ruchomych protez, które choćby najlepiej i najstaranniej wykonane nie są rozwiązaniem komfortowym dla pacjenta. Zabieg wszczepienia implantu polega na chirurgicznym umieszczaniu niewielkich, tytanowych śrub w kościach szczęki. Mają one zastąpić korzeń brakującego zęba oraz stworzyć podbudowę dla nowej korony zęba. Implant zębowy jest biozgodny, czyli doskonale tolerowany przez organizm, który nie traktuje elementów tytanowych jako „ciała obce”. Jest także bardzo solidny i wytrzymały, gdyż potrafi znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów.

Implanty zębowe składają się z trzech części. Pierwsza z nich ma za zadanie imitowanie korzenia zęba i umieszczana jest w kości kość szczęki lub żuchwy. Tym samym staje się podstawą dla drugiej części implantu, czyli łącznika, który ma za zadanie zamocowanie trzeciej części, jaką jest korona. Do produkcji implantów zębowych najczęściej wykorzystuje się tytan oraz cyrkon, które nie powodują u pacjentów żadnych reakcji alergicznych.

Oferta naszych gabinetów zawiera różnorodne rozwiązania implantoprotetyczne zapewniające pacjentom wyjątkowy komfort oraz doskonały wygląd. Dzięki nim poprawia się funkcjonowanie narządu żucia, które zostało zaburzone przez braki w uzębieniu. Wykonujemy mosty protetyczne i korony na implantach, a także protezy całkowite na implantach. Jest to doskonała alternatywa dla protez zębowych, które często cechuje ruchomość będąca dużą niedogodnością dla pacjenta.

Wróć do bloga