usługi stomatologiczne w Warszawie

Implanty dopasowane
do Ciebie

usługi stomatologiczne
lekarz stomatolog

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

usługi stomatologiczne
Ortodonta dziecięcy Warszawa

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

usługi stomatologiczne
stomatolog Warszawa

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

usługi stomatologiczne
dobry dentysta protetyk Warszawa

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

usługi stomatologiczne

aparaty ortodontyczne dla dzieci i dorosłych

Wady zgryzu mogą występować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Oczywiście im we wcześniejszym okresie życia podejmie się leczenie, tym krócej trwa cały proces i niejednokrotnie można uniknąć konieczności np. usunięcia zębów czy nawet noszenia aparatu. Niemniej u dorosłych również można z powodzeniem leczyć zaburzenia w obrębie narządu żucia.

Leczenie ortodontyczne może przebiegać z zastosowaniem aparatów ortodontycznych, np. ruchomych lub stałych.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome znajdują zastosowanie w leczeniu wad u dzieci i młodzieży, nieco rzadziej u dorosłych. Najczęściej zalecane są w przypadku młodszych pacjentów, głównie między 4 a 12 rokiem życia, a także przed wymianą zębów mlecznych na stałe. Noszone są przez kilkanaście godzin w ciągu doby (np. nocą) i można je zdejmować w określonych sytuacjach. W żaden sposób nie utrudniają codziennych zabiegów z zakresu higieny jamy ustnej, nie powodują też uszkodzeń zębów czy podrażnień zębów, gdyż ich wielkość jest regulowana w granicach biologicznych.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność leczenia może być ograniczona i nieco niższa niż aparatów stałych – szczególnie w przypadku osób dorosłych z uwagi na zakończony okres wzrostu kości. Wyniki w dużej mierze zależą od pacjenta i jego zaangażowania w proces leczenia. Jeśli jednak dobrane będą adekwatnie do specyfiki wady i zastosowane w odpowiednim momencie można oczekiwać pozytywnych efektów wdrożonej terapii.

Aparaty stałe

Aparaty stałe są zalecane w przypadku osób dorosłych oraz młodzieży. W przeciwieństwie do aparatów ruchomych pozwalają na korekcję nawet poważniejszych wad zgryzu. Długość noszenia takiego aparatu zależy od wady. Średnio okres leczenia trwa ok. 2 lat. Oczywiście tych aparatów pacjent nie zdejmuje – jak sama nazwa wskazuje. Składają się z różnych zaczepów (zamków i pierścieni), osadzanych przy użyciu specjalnych klejów do powierzchni zębów. Do zaczepów mocowane są sprężyste druty, które oddziałują określoną siłą na zęby, korygując istniejące wady. Pacjent musi zgłaszać się na regularne wizyty do lekarza, który monitoruje przebieg leczenia.

Zaletą aparatów stałych jest możliwość nawet poważnych wad w każdym okresie życia. Dzięki temu, że działają nieustannie przez cały okres leczenia, zapewniają duże prawdopodobieństwo osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

 

Usługi

Dowiedz się więcej