Implanty dopasowane
do Ciebie

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

profilaktyka prÓchnicy

Profilaktykę należy rozpocząć w chwili pojawienia się pierwszego zęba. Rodzice powinni myć zęby, aż do 6 roku życia, stopniowo wprowadzając dziecko do samodzielnej higieny. Do mycia zębów mlecznych zaleca się stosowanie past dla dzieci o obniżonej zawartości fluoru (poniżej 500 ppm) ze względu na to, że duża część pasty jest połykana.

W przypadku gdy w zębach mlecznych nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy zabezpieczenie zębów preparatem fluorowym przeznaczonym specjalnie dla maluchów. Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny może być dla dziecka początkiem przygody z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli jednak stwierdzi się próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć zęby, a zabieg fluoryzacji powtarzać co 3 miesiące

Dwa podstawowe zabiegi profilaktyczne to fluoryzacja i lakowanie.

Fluoryzacja – zabieg fluoryzacji polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli i lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę i czyni go bardzo odpornym na działanie kwasów płytki nazębnej.

Lakowanie – zabieg profilaktyczny, które polega na zabezpieczeniu specjalnymi żywicami miejsc (szczególnie bruzd w zębach przedtrzonowych i trzonowych) podatnych na próchnicę.

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze