Implanty dopasowane
do Ciebie

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

wkŁad koronowo-korzeniowy

Wkłady koronowo-korzeniowe są to konstrukcje protetyczne stosowane w przypadku dużego zniszczenia własnych tkanek zęba. Cementowane są one na stałe w korzeniu zęba – służą jako filar pod późniejszą odbudowę części koronowej. Ponieważ wkłady wykonuje się tylko w zębach przeleczonych endodontycznie, czyli martwych, zabieg jest bezbolesny i nie ma potrzeby wykonania znieczulenia.

Rozróżniamy 2 rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych:

Przebieg leczenia:

Pierwsza wizyta: lekarz stomatolog po przeleczeniu kanałowym zęba wybiera optymalny rodzaj wkładu dla danego przypadku medycznego. W przypadku wkładu z włókien szklanych nawierca korzeń zęba i następnie cementuje wkład koronowo-korzeniowy. Po uformowaniu filaru zęba pobierany jest wycisk pod przyszłą koronę protetyczną. W przypadku wyboru wkładu koronowo-korzeniowego lanego lekarz nawierca korzeń i pobiera wyciski.

Druga wizyta: w przypadku wkładu z włókna szklanego na tej wizycie jest już gotowa korona protetyczna i po jej zacementowaniu leczenie jest zakończone. Natomiast kiedy  stosowany jest wkład lany lekarz przymierza wykonany przez technika wkład i dopiero po jego zacementowaniu pobiera wycisk pod koronę protetyczną, którą cementuje na następnej wizycie

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze