Implanty dopasowane
do Ciebie

Leczenie minimalnie inwazyjne,
oparte na wysoko
zaawansowanych technologiach

Zapewniamy długotrwałe
efekty leczenia

Indywidualne podejście do pacjenta
proponujemy różne
możliwości leczenia

Misją naszej działalności jest
leczenie "człowieka", a nie
„przypadku medycznego"

instruktaŻ higieny jamy ustnej

Podczas wizyty kontrolnej pacjent uzyskuje dokładne informacje jaką technikę czyszczenia zastosować przy swoim układzie uzębienia, nie tylko w zakresie powierzchni gładkich, ale również punktów stycznych między zębami oraz miejsc trudno dostępnych. Nasi lekarze doradzą Państwu z jakiej szczoteczki, pasty, czy też innych dodatkowych preparatów skorzystać.

Podstawowe czynności codziennej higieny jamy ustnej:

Zabiegi profilaktyczne przeprowadzane w domu

Niektóre zabiegi profilaktyczne mogą być wykonywane przez pacjentów samodzielnie w domu.

Bardzo dobre efekty daje codzienne używanie płukanek z zawartością fluoru, dla  dzieci od 6 roku życia o stężeniu 0,02-0,05%, a dla dorosłych  o stężeniu 0,1 %. Płukanie należy wykonywać dwa razy dziennie po uprzednim umyciu zębów pastami.

Do codziennej profilaktyki zaliczamy także używanie past z dodatkiem fluoru. Należy jednak zwrócić uwagę na wysokość jego stężenia w paście. Inne zalecane jest dla dzieci, inne dla dorosłych, a jeszcze inne dla osób z dużą próchnicą.

Kolejnym rodzajem profilaktyki domowej jest wcieranie w zęby raz w tygodniu następujących preparatów o podwyższonym stężeniu fluoru: Elmex-żel, Fluormex-żel lub Fluorożel. Zęby należy czyścić przez 2-3 min, a po zakończonym zabiegu nie pić i nie płukać jamy ustnej.

Usługi

Dowiedz się więcej

Lekarze